6Q2yXRcYabancı yapım dizilerin günümüzde ne yazık ki Türk yapımı dizilerden daha iyi olduğunu biliyoruz. Örneğin Games of Thrones ile Muhteşem Yüzyıl, harcanan emek açısından saygı duyulacak yapımlar olsa da aralarında yapılacak bir seçimde Muhteşem Yüzyıl’ın pek bir şansının olmayacağı aşikar. Konumuza dönersek bugüne kadar yaptığı dizilerle büyük bir beğeni ve herkesin güvenini kazanan dizi kanalı HBO yeni projesinde bir efsaneyi diriltmeyi planlıyor.

Bugüne kadar Game of Thrones’un yanı sıra, Boardwalk Empire, Girls, True Detective, True Blood, Entourage vwestworld.0_cinema_1200.0e The Newsroom gibi beğenilen ve etkisinden kolay kolay kurtulamadığımız dizileri sunan kanal, yeni projesi 1970’lerin bilim-kurgu/western karışımı kült filmi olan Westworld‘ün dizi versiyonunu çekmek için kolları sıvadı.

1973’te Michael Crichton‘ın çekip yönettiği ve başrolünde de Yul Brynner‘ın rol aldığı filmin yeni-dizi versiyonunun oyuncu kadrosu, sabırsızlıkla beklememiz için yeter de artar bile. Yapımcılığını yetenekli kalemiyle tanıdığımız Jonathan Nolan‘ın üstlendiği dizide Nolan’ın yardımcılığını da eşi Lisa Joy üstlenecek. Oyuncu kadrosunda ise Anthony Hopkins, James Marsden, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Thandie Newton, Miranda Otto, Rodrigo Santoro, Ed Harris, Shannon Woodward, Ingrid Bolsø Berdal, Angela Sarafyan ve Simon Quarterman gibi önemli isimlerin yer alacağı dizi, HBO kalitesiyle 2015’in sonlarına doğru yayınlanmaya başlayacak.

westworld

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.