Kaçış oyunu dendiğinde gözünüzde ne canlanıyor? Hayır, hemen polisi aramayın. Ailece gidilebilecek bir etkinlikten bahsediyoruz. Sizi bir eve ya da odaya kilitliyorlar ve şifrelerle buradan kaçmaya çalışıyorsunuz. Biz de merak ettik ve gittik, deneyimledik. Oyun sahipleriyle başlarına gelen olayları konuştuk. Çok farklı hikâyeler dinledik. Bu sefer Kuzgun Kaçış oyunuyla konuştuk. Haftaya Tuzak Kaçış oyunu sizlerle olacak! Bu haberimizde bir sürpriz var! Biraz spoiler olsun: İndirim kazandınız!

İlk deneyim diyebileceğimiz bir şey. Gelir gelmez kapıdan oyuna geçiş yaptığımız bir yer oldu. Bir anda oyunda kaldık ve hiçbir ilerleme kaydedemeden “Abi çıkar bizi! Ağbii! “ isyanlarımıza dayanamadı çıkarttı abi, sağ olsun. Gerilim türü olan bu oyunda Edgar Allan Poe’nun Kuzgun şiiri ve filminden esinlenilmiş. O yüzden girişi bile gergin bir yer. Baştan havaya girip içeri giriyorsunuz. Burada da sahibi ve işletmecisi Eser Demirkol ile konuştuk.

Bu oyun fikri nereden geldi? Nereden esti ve bir kaçış oyunu yarattınız?

O zamanlar bir arkadaşla tanıştım. Ondan birkaç fikir aldım ve hoşuma gitti. Birkaç oyuna gittikten sonra neden olmasın dedim. Daha ortada senaryo yokken ben inşaatına başlamıştım evin. Bir yandan ne olsun derken bir yandan inşaat yaptık. Senaryo kısmında bir katkım olmadı. O zaman tanıştığım arkadaşım senaryoyu yazdı. Dekorasyonu ben ve Şeref adlı arkadaşım hallettik. O kadar kendimi kaptırmıştım ki, rüyamda görüyordum, sabah “Şeref şunu yapıyoruz” diyordum ve yapıyorduk. O sırada filmi izledik ve tamamen senaryo-dekorasyon bağdaştı. Kurgu tamamen tesadüfen oldu. İlk açıldığımızda arkadaşlar vardı; fakat şimdi tek kaldım. Bu da benim işime geldi. Şimdi yenilenme zamanı. İşi öğrendikçe daha da geliştirmemiz gerektiğini anlıyorum. Kuzgunu ben hayvan olarak seviyorum. Daha fikir yokken kuzgun figürleri buradaydı. Hatta terasımız var, bir kaç evcil kargam var diyebilirim. O yüzden de kuzgun olarak kaldık.

Ev inşaatında gariplikler olduğunu duymuştum. Ev dekorasyon nasıl oluştu?

İnşatta bir gariplik olmadı. Burası tamamen el yapımı bir yer. Çok nadir dışarıdan destek aldık. Bu evdeki eşyaların hepsinin bir hikâyesi, bir yaşanmışlığı var. Her şey olsun değil de nadir olsun istedik.  Ama şunu söyleyebilirim. Ben bu evde yaşıyorum. Bu evi yaparken istemsizce gotik bir hava aldı. Bir yerden geçerken arkamdan biri geçti gibi oldu ve bunu yaşarken yanımda kız arkadaşım vardı. O da aynısını söyleyince baya bir korkmuştuk.

6_00000-Bu oyun gerilim. Başınıza bir sürü komik olay geliyordur. Bunlardan bahseder misin? Asıl merak ettiğim fenalaşan oluyor mu?

Bayılanlar oldu. Bazı objeleri söken oldu. Burada oyun yönetirken omuz atıp kapıyı deviren oldu. Başımıza bir sürü olay geliyor aslında. Yaşarken çok komik olmuyor, sonra düşünüyorsunuz ve kahkaha atmaya başlıyorsunuz.  Gelen ekipler ya sonuna kadar korkmak istiyorlar ya hiç istemiyorlar. Burası gerilim evi olarak açıldı. Gelenler burayı korkuya dönüştürdü. Burası dekoruyla, havasıyla korku olmaya meyilliydi. Oraya çekince de oraya doğru gitti. Ama hâlâ korku evi değil. Mesela gece seansları çok sık olmasa da oluyor. Geçen gece gelen bir grup, evdeki dövme makinesini çaldılar. Çok değer verdiğim bir ustanın makinesiydi, aynı zamanda senaryonun da parçasıydı. Spoiler olacak diye anlatamıyorum ama başımıza çok şeyler geliyor. Çok değişik şeylerle karşılaşıyoruz.

Oyunlarınız nasıl oluyor?

Oyunlarımız interaktif oluyor. Gelen gruplara göre ben oyuna müdahale ediyorum. Ekiplerin eğlenmesini sağlıyorum. Her an her şey değişebiliyor. Hikâyeyi değiştirmeden eklemeler yapıyorum. Geçen gün bir hanım bayıldı. Devam etmek istediler. Ben onun bayılmasını oyunun sonuna bağladım ve başka bir sonuç çıktı.

Kuzgun ile yaptığımız konuşma sonucu Kuzgun oyununa gitmek istiyorsanız bizde size bir güzellik yapıp size indirim yapacağız. Tek yapmanız gereken iletisim@zevzekhaber.com adresine mail atmanız. Daha sonra vereceğimiz kod ile rezervasyon yapacaksınız. İşte bu kadar!  

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.