Slovenya’nın Zalec kasabasında hayaller gerçek oluyor. Belediye oylamasıyla kasabaya “Bira Çeşmesi” yapılacak. Biranın ham maddelerinden biri olan şerbetçi otu üretimiyle meşhur olan kasabada belediye, bazı meclis üyelerinin muhalefetine rağmen beklenmedik şekilde projeye onay verdi. Bu onay sayesinde Avrupa’nın ilk bira çeşmesi Slovenya’da olacak. Çeşmenin ise ne zaman faaliyete geçeceği henüz açıklanmadı. Açıklandığı anda biletlerimizi alıyoruz.

Sloven Dnevnik sitesinin haberine göre ziyaretçiler, farklı bira türlerinin “akacağı” çeşmeden dolduracakları üç bardak (30 cl) bira için toplam altı euro ödeyecek. 350 bin euroya mal olacak çeşmenin yapımı belediye bütçesi ve bağışlardan karşılanacak. Slovenya’nın orta kesimlerinde yer alan beş bin nüfuslu kasabanın belediye başkanı Janko Kos, “Çeşmenin ucuza mal olmayacağı doğru ama bu bir turizm yatırımı” dedi.

Toplanan bağışların ve belediye bütçesinin böyle hayırlı bir işe aktarılmasını alkışlarla karşılıyor ve Zalec kasabasını destekliyoruz. (Burada alkış var)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.