Futbolun beşiği İngiltere’de bir futbolcu var ki hikâyesi filmlere konu olacak türden. Herkes tarafından böyle düşünüldüğü için de gerçekten hikâyesi film oluyor. Sözün özü: Jamie Vardy.

İngiltere Premier Lig’in Leicester City takımında forma giyen süper golcü Jamie Vardy, bu sezon ligde dev golcülerin önünde 14 maçta 14 gol atarak Ada’nın gol kralı durumunda. Hatta üst üste 11 Premier lig maçında da gol atıp Guinness Rekorlar kitabına giren sertifikalı bir golcü. Vardy’nin sertifalı bir gol kralı olmasının ilginç olması ise hikâyesinde gizli.

Küçük yaşta Sheffield Wednesday’in altyapısına giren Vardy, 16 yaşına geldiğinde kulübü tarafından yetersiz bulundu ve serbest bırakıldı. Vardy, profesyonel futbolcu olma hayalinden o gün vazgeçti. 18 yaşında karbon fiber üreten bir fabrikaya işçi olarak girdi ve çalışmaya başladı. Ama futboldan uzak kalamayan gol kralı, amatör liglerde futbol oynamaya devam etti. Formasını giydiği her takımda harikalar yaratınca Leicester City oyuncuyu, İngiltere tarihinde amatör liglerden bir futbolcuya ödenen en yüksek ücret rekoru ile 2012’de renklerine bağladı.

Vardy’nin 2005 yılında bir fabrika işçisiyken 2011 yılında 5. Lig’de futbolcu olması, 2012 yılında 3. Lig’de top koştururken 2015 yılında dünyanın en zorlu futbol liginde gol kralı olması şaşkınlığa uğratacak türden bir başarı öyküsü. Bu başarıdan etkilenen yapımcı ve yönetmenler ise Vardy’nin hikâyesini, önümüzdeki yıl beyazperdeye taşımayı düşünüyormuş. Filmin ilginç olacağı kesin, merakla bekliyoruz!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.