2016 yılına geçiş yaptığımız bu dönemlerde selfie modası artık geride kaldı ve hal böyle olunca Selfie’nin yerini ‘’Chelfie’’ aldı.

Teması surat olan Selfie’den sıkılmaya başlanmıştı ve artık yeni bir pozlama akımının gelmesi gerektiğini düşünenler için ‘’Chelfie’’ doğdu. Chelfie ise iddialı bir giriş yaptı. Peki nedir bu Chelfie?

Kadınların ve kimi zaman erkeklerin bile en büyük kararsızlığı nedir hiç düşündünüz mü? Deneme kabininde giydiği fakat emin olmadığı parçalara olan kararsızlığı olabileceğini düşünenler Chelfie’yi buldu…

Deneme kabinine girdiniz, bir elbise/etek/tişört/saat denediniz ama emin olamıyorsunuz. Almalı mı? Yoksa almamalı mı?

Hemen telefonunuzu elinize alacaksınız,  deneme kabininin aynasından çekeceksiniz kendinizi ve Instagram’a, Snapchat’e #chelfie etiketiyle fotoğrafınızı koyacaksınız ve takipçilerinize soracaksınız. Ve artık sizde ‘’Chelfie’’ akımına ayak uyduranlardan oldunuz. Hayırlı olsun…

Peki nereden türedi Chelfie kelimesi? #chelfie, İngilizce’de “changing room” olan “soyunma kabini” kelimesinden türetilmiş ve büyük bir trende imzasını atmaya başlamıştır.

Online alışveriş günümüzde bu kadar popülerken, sosyal medya üzerinden arkadaşların kıyafeti yorumlamaları da oldukça önemli bir hal aldı.

Chelfie pozunun doğru olarak verilebilmesi için ayak ucunda ve flaşsız bir poz vermeniz gerekmektedir.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.