unnamed (6)Bilindiği üzere sportmen ruhu, centilmen kişiliği ve sayısız başarıları ile birlikte Dünya tenisinin 2 numarası İsviçreli süper yıldız Roger Federer, İstanbul semalarında uçuyor.

Yıllardan beri konuştuğumuz 22 adam bir topun peşinden koşuyor sporunun haricinde, spor kültürümüzün nedense ilgilenmeye hiç eğilim göstermediği “Tenis”te de dünya çapında bir yıldızla birlikte umarız ki bir gelişme yaşarız. Fakat biz zaten hep umarız…

Sayısız başarılar kazanamadığımız tenisi ülkemizde biraz olsun canlandırma ümidi ile gerçekleştirilen organizasyonun biletlerinin bu sefer aylar öncesinden tükenmesinden anlıyoruz ki; görmek istediğimiz bu adammış.

TEB BNP Paribas İstanbul Open organizasyonu gelecek hafta, 27 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasında Koza World of Sports Arena’da biz değerli İstanbullular’la buluşacak.

Son bir haftadır televizyon ekranlarınızda görmüş olabileceğiniz bu dev organizasyonun reklamları,unnamed esasen yaklaşık 3 ay önce Türkiye Tenis Federasyonu tarafından basın açıklamasıyla yapılmaya başlandı.

Ekselanslarının (Roger Federer) geleceğini duyan tenise gönül vermiş kişiler, 2.5 ay önceden çeyrek final, yarı final ve final maçlarındaki yerlerini ayırttı bile. Bu da şu demek oluyor ki Federer’e İstanbullular’dan güven tam, onu finallerde göreceklerinden eminler.

33 yaşını devirmiş majestelerini bir kez olsun görmek, bizler için hayal dahi edemediğimiz bir olay. Bir daha İstanbul’a belki de tatil için gelecek olan Federer’i, biletiniz varsa mutlaka çıplak gözle izleyin. Biletiniz yoksa illegal yöntemlere ulaşmamanızı tavsiye eder, koltuklarınıza rahatça uzanarak televizyon ekranlarınızdan izlemenizi umarız.

 

Mutlu ÇAYLAK

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.