Yönetmenliğini Brett Morgen’ın yaptığı Kurt Cobain belgeseli Cobain: Montage of Heck, geçtiğimiz Mayıs ayında yayımlanmış ve izleyicilerin büyük bir bölümünden geçer not almayı başarmıştı. Tabi her zaman olduğu gibi yine biz göremedik… (niye çünkü korsana karşıyız hep ondan) Belgeselin araştırma sürecinde Kurt Cobain’e ait çok sayıda kayda ulaştığını söyleyen yönetmen Morgen, şimdilerde söz verdiği gibi bu kayıtları derleyip toplayıp bize bir albüm olarak sunacak. 

Montage of Heck: The Home Recordings isimli  olacağı açıklanan bu albüm, 13 şarkılık standart ve 31 şarkılık deluxe versiyon olmak üzere iki seçenekle piyasaya sunulacak. Yapılan açıklamaya göre albümde eski demolar, tamamlanmamış şarkılardan ufak kesitler ve deneysel çalışmalar yer alacak.

Toplama albüm dışında belgeselin kendisi de Blu-ray ve DVD formatlarında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu format ise “Super Deluxe” versiyon olarak tasarlanmış. Her yerden para kazanmayı kafasına koymuş çılgın yönetmen, Kurt Cobain sevenleri coşturacak. Bu Blu-ray/DVD versiyonunda, belgeselin ta kendisi ve yukarıda bahsettiğimiz toplama albümün 31 şarkılık deluxe versiyonu dışında, toplamda 48 dakikalık röportaj görüntüsü, 160 sayfalık röportajların derlendiği bir kitap, Cobain arşivinden fotoğraflar, filmin bir posteri ve kartpostallar yer alıyor. Hem albüm, hem de Blu-ray/DVD, yukarıda bahsettiğimiz tüm versiyonlarıyla birlikte 13 Kasım’da piyasada olacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.