88’inci Oscar Ödülleri sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. 28 Şubat 2016 Pazar gecesi Chris Rock’ın sunumuyla Hollywood & Highland Center Dolby Theatre‘da düzenlenecek olan töreni tüm dünya canlı olarak izleyebilecek. Her kategorinin güçlü yarışanları var evet ama, şüphesiz ki Oscar’a en iyi film ve en iyi kadın/erkek oyuncu dalında aday olanlar daha bir heyecanla bekleyecekler ödüller sahiplerini bulurken. Yaptığın işin takdir edilmesi, beğenilmesi ne güzeldir değil mi? Bakalım hak eden ve heykelciği havaya kaldıranlar kimler olacak?

1280x720-oam

En iyi film kategorisinde sağlam bir rakip olan ‘Room/Gizli Dünya’ filmini ele alalım mı? İzlemeniz konusunda ısrarcıyız. 4 ayrı alanda aday olan filmde çaresizliğinden yeni bir dünya yaratmış bir anne ve onun 5 yaşındaki küçük oğlunun hikayesi anlatılıyor.

Kaçırılarak 20 metrekarelik bir odaya kapatılan ve yıllarca tecavüze uğrayan Joy’un ve odaya kapatıldıktan 2 yıl sonra doğurduğu oğlu Jack’in gizli dünyasını izlediğinizde bir annenin çocuğu için yarattığı dünyanın küçüklüğüne şaşıracak, bir o kadar da hayran kalacaksınız.

 

2015+Toronto+International+Film+Festival+Room+mUFVbq7ABcnlEmma Donghue’nun çok satan kitabından sinemaya uyarlanan, Lenny Abrahamson‘ın yönetmenliğini yaptığı Gizli Dünya’nın başrolünde Brie Larson yer alıyor. Larson hayat verdiği ‘Joy’ karakteriyle Oscar’ın en iyi kadın oyuncusu olmaya aday oldu. Gerçek bir başrol, çünkü filmde onu destekleyebilecek çok fazla oyuncu yok ve genç yaşına rağmen müthiş bir performans sergilemiş güzel oyuncu. Filmin ilk yarısı ve hatta ikinci yarısının yarısına kadar 2 oyunculuk izliyorsunuz ama filmi fazlasıyla dolduran iki oyunculuk.

504368780

Filmin aday olduğu kategorilere gelince; en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi yönetmen ve en iyi uyarlama senaryo dalında 4 heykelciğe aday ‘Room’.

O zaman ne diyoruz? Hak eden kazansın…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.