KASK DÜŞTÜ SURAT GÖRÜNDÜ

Elektronik müzik öncülerinden olan, bu türün ustalarından kabul edilen ve kasksız var olamadıklarını düşündüğümüz Daft Punk’ın yıllardır sır gibi gizledikleri yüzleri sonunda ortaya çıktı. Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem Christo’dan oluşan grubun minik heykellerinin dikilmesi yetmiyormuş gibi bir de kasksız olmaları da grubun hayranlarını epeyce heyecanlandırdı.US-FRANCE-ENTERTAINMENT-MUSIC-SCULPTURE-DAFTPUNK
Heykeltıraş Xavier Veilhan tarafından “Music” adlı sergiye bulunmaz Hint kumaşı gibi düşen Daft Punk heykelleri, 3 boyutlu tarama tekniği kullanılarak huş ağacından yapılmış. New York’taki Galerie Perrotin’de sergilenecek heykeller hakkında Veilhan şunları söylemiş:

000_was8907952“İşin tuhaf yanı, onlardan kasklarını çıkarmalarını ben istemedim. Onları birer müzisyen olarak değil de müzik yapımcısı olarak tasvir etmek ve gerçek isimlerini kullanmak istediğimi söyledim ve teklifi kendileri etti. Bu heykel, hiçbir yerde olmayan görüntülerini yansıtsın istiyorlardı.”

Bugün yarın açılacak sergide Daft Punk’ın yanı sıra Radiohead’den Nigel Godrich, Giorgio Moroder, Pharrell Williams, Rick Rubin ve Lee “Scratch” Perry’nin de heykelleri yer alıyor.

 Doruk DEMİRÜSTÜ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.