İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Garanti bankası sponsorluğunda 22. si düzenlenen İstanbul Caz Festivali temposunu kaybetmeden devam ediyor, festivalde sırada Ustalarla Buluşmalar, Caz İçin Tuhaf Bir Yer ve Kuzey Işıkları konserleri müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

22cazsliderlogosuz

9 Temmuz Perşembe saat 19:30’da İstanbul Erkek Lisesi Bahçesinde başlayacak olan Ustalarla Buluşmalar konseri açılışını Two Rivers projesiyle Irak kökenli ABD’li trompetçi Amir ElSaffar’la yapacak.Bu yılki serisinde, İranlı sanatçı Mahsa Vahdat, Norveçli piyanist Tord Gustavsen, İstanbullu vurmalı çalgılar ustası Fahrettin Yarkın ve İranlı kemençe virtüözü Shervin Mohajer’i bir araya getirecek olan konser büyük bir sahne şölenine imza atacak.

10 Temmuz Cuma akşamı saat 19:30’da eğlenceli yorumlarıyla tanınan avangard-caz üçlüsü The Bad Plus, günümüzün en karizmatik saksafon virtüözlerinden Joshua Redman ile festival sahnesinde seslerini birleştirecek. Enka Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’da gerçekleştirilecek olan Caz İçin Tuhaf Bir Yer Konseri’nin açılışını ise Avrupa cazının parlayan yıldızlarından Fransız akordeon sanatçısı Vincent Peirani, beşlisiyle yapacak.

11357575_381131058749444_1103366416_n11 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da Uniq Açık Hava Sahnesi’nde gerçeklestirilecek olan festivalin merakla beklenen konseri Kuzey Işıkları müzikseverler için sıradışı bir konsere sahne olacak.Reggae müziğin en önemli bas ve davul ikilisi Sly & Robbie, Norveçli usta caz trompetçisi Nils Petter Molvaær ile bu konser için bir araya gelecek.

22. İstanbul Caz Festivali, 15 Temmuz’a kadar birbirinden renkli sanatçıları ve usta müzisyenleri ağırlamaya devam edecek.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.