ron-perlman-562Sevenleri hatırlayacaktır, Guillermo del Toro’nun 2004’te çektiği ve başrolünde Ron Perlman’ın oynadığı Hellboy ile onun dört sene sonra 2008’de çıkmış olan devam filmi Hellboy II: The Golden Army, hem hayranlar tarafından sevilmiş hem de eleştirmenlerden iyi puanlar almıştı. Filmlerin ikisi de önemlerine göre mütevazı bütçelerle çekilmelerine rağmen sırıtmamışlar ve gişeden iyi hasılatlarla dönmüşlerdi, üstüne üstlük iki filmin de Rotten Tomatoes notu 80’in üzerindeydi.

Peki, o hâlde neden bir Hellboy III gelmedi? İşte filmin başrolü Sons of Anarchy’den de tanıdığımız Ron Perlman da onu sorguluyor olsa gerek, Twitter’dan bir anda kampanya başlattı adam. “Benim kadar Hellboy III görmek isteyen var mı?” dedi, sonra da bayağı bayağı “Hadi trending yapalım şu etiketi.” diyerek, #HellboyIII kampanyasını başlattı. Şu an dünya çapında trend olan konulara girebilmiş değil, fakat Hellboy’da oynayan diğer bir yıldız Doug Jones da projeye destek attı. Yani kampanyanın yolu açık!film_hellboy6_pistole061511

 

Guillermo del Toro bir üçüncü film görmek istediğini uzun zaman önce belirtmiş; fakat o filmin bütçesinin iki Hellboy’dan da fazla olması gerektiğini söylemişti. Bu sefer daha büyük çaplı bir savaş yansıtmak istiyordu o zaman del Toro. Ama şu an kendisinin böyle bir şeye vakti olur mu bilinmez, zira onun da tabağında The Strain ve Pacific Rim 2 gibi projeler var. Fakat Hollywood’da çareler tükenmez, del Toro yapımcı rolünde olup koltuğu bir başkasına devredebilir. Eğer bu kampanya destek bulursa, süper kahraman filmlerinin şu piyasasında Hellboy’a her türlü yer bulunur bizce. Siz ne diyorsunuz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.