Sanat, toplum için midir? Sanat, sanat için midir? Birçok yazar, edebiyatçı ve sanat insanları bu konu üzerine tartışa dursun, Yeditepe Üniversitesi Kulüpler Birliği ve Her Çocuk Bir Umuttur Derneği tarafından “Yardım İçin Sanat” gecesi 23 Aralık 2015, Çarşamba günü 20:00 de Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç salonunda düzenleniyor. Üstelik doyasıya sanat program akışına sahip gecenin gelirleri, Van’da zor şartlar altında eğitimlerine devam etmek zorunda olan çocuklara bot ve mont yardımları olarak geri dönecektir.

IMG_0406Gecede, Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon bölüm öğrencilerinin çektiği Halit Tüfek ve Orkun Doğanay’ın yönetmeliğini birlikte yaptığı “BERAT” adlı kısa film gösterimi, Yeditepe Üniversitesi Latin Amerikan gösteri grubu, Ceren Öztunç ve Serdar Ömer’in Tango solo şovu, Didem Lopez ve Andres Rodrigo Lopez’in klasik müzik dinletisi, Yeditepe Üniversitesi Dans Kulübü Salsa şovu, Nuray Uzun ve Kerem Ünal İnanç’ın kareograflığın da, Atatürk için yazılmış “ÖLÜMSÜZ” isimli eserleri ile İstanbul Üniversitesi Dans Kulübü, Deniz Öktem ve Özkan Şekerci’nin Latin dans şovu, Yiğit Dündar ve Eylül Ezgi Geveli’nin Latin dans şovu, Gökçe İşler, Elvan Atalay, Mariana Karatepe’den oluşan ünlü saksafon grubu Saxeast, Yasemin Paçacı ve Engin Işık’ın Latin dans şovu, Yeditepe Üniversitesi Oryantel şov grubu, Yeditepe Üniversitesi Müzik Kulübü Akustik müzik grubunun dinletisi ve son olarak Yeditepe Üniversitesi Folklor Kulübü gösterisi yer alıyor.

 

Bir çocuğun yüzündeki gülümsemeye sahip olmak isteyen herkesi “Yardım için Sanat” etkinliğine bekliyoruz. Üşümeyen çocuk kalmasın istiyor, sizlerde desteklerinizle çocuklara umut olabilirsiniz diyoruz. Unutmayın, hayat küçük dokunuşlarla anlam kazanır.

Gülmesini sağladığımız her çocuk evreni sevgiyle saran bir güneştir.IMG_0407

Yeditepe Üniversitesi, Hayalimi Paylaş Kulübü, Müzik Kulübü, Halkla İlişkiler Kulübü, İşletme Kulübü, Tarih Topluluğu, Sinema Kulübü, Edebiyat Topluluğu ve Sanistas Kulübü’nden biletlere ulaşabilirsiniz.

Bilet Fiyatları: Tam 50 Lira, Öğrenci 20 Lira

 

BAŞAK KUZAKÇI

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.