Bu yolun sonunda gidip de dönememek, oraya girip de çıkamamak var. Allah Allah ne diyor bu, diyorsanız hemen açıklayayım. Size güzide ülkemiz Türkiye’den girip çıkarken hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz ve her an tetikte olup gözünüzü dört açmanız gereken yerleri sıralayacağım. E o zaman hemen başlayalım.

 

1-Kaleiçi (Antalya)antalya4

Bir Antalyalı olarak memleketime torpil geçeyim dedim. Kaleiçi her ne kadar tarihi ve turistik bir güzellik olsa da madalyonun diğer yüzünde geceleri hırsız ve yankesicilerin cirit attığı, nasılsın yakışıklı, sorularına maruz kaldığınız bir yer var. Aman diyeyim gençler, gece ışık olmayan yerlerde yürümeyin, harcarlar.

 2-Esenler (İstanbul)Kentsel Dönüşüm.jpg

İstanbul’un hangi semtini almalıyım sorusunu uzunca düşündükten sonra Esenler’de karar kıldım. Her sokak başında 4-5 kişilik semt konseyleri mi desem, son yıllarda çıkan olaylar mı desem bilemedim. Aman beyler bayanlar, biraz dikkat başka bir şey değil.

3-Kuyubaşı (Eskişehir)maxresdefault (1)

Sorduğum her Eskişehirli’den aldığım tek cevap, Kuyubaşı. Yerini gitmemek için öğrenmeniz gereken güzide semtimiz. Uyuşturucu, gasp, hırsızlık, hiç sebep yokken dayak yemeler, burada olağan şeyler ben söyleyeyim dedim.

4-Altındağ (Ankara)08354ac6-df65-4e1d-b3d0-19fb5eec6dac

Ankara hakkında konuşulurken “Abi, bir mahalle varmış, uyuşturucu, hırsızlık, fuhuş, hepsi oradaymış. Polis bile giremiyormuş.” diye bahsedilen ülkenin gözbebeği, Çinçin mahallesinin bulundunduğu ilçemiz. İşiniz düşse bile gidilmeyecek yerlerin başında geliyor.

5-Tepecik (İzmir)16972212

Adına şarkılar yazılan efsane bir semtimiz. İzmir’in bu popüler semtinde her zamanki gibi uyuşturucu, gasp, fuhuş, olağan olaylardan sayılıyor. Benden tavsiye, Google’a Tepecik yazın ve önerilen arama sonuçlarına bakın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bonus

Adanaadana-goc-veriyor-6444253_o

Günahın doğduğu şehir. Son günlerde ülke gündemini sarsan Swinger Çetesi olsun, polisin her gün yaptığı baskınlar olsun, tam bir günah şehri olur kendileri.

Bağlantılı Bonus

Buğrahan Top

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.