67859195

Kim demiş futbolun güzellikleri yoktur diye? Bunun örneğini dünyaca ünlü futbolcu, Chealseli yıldız Didier Drogba şimdiden bize gösterdi bile. Ülkemizde Galatasaray’dan da hatırlayacağınız Fildişi Sahilli yıldız futbolcu Drogba, ülkesinde futboldan kazandığı paralarla yaptırdığı 5 hastaneden birinin açılış galasını 18 Nisan’da Londra’da yapacak.

Sadece saha içerisindeki efendi kişiliğiyle değil, saha dışında da yaptıklarıyla her zaman takdirleri ve övgüleri kazanan yıldız oyuncunun, doğduğu yer olan Abidjan kentine yaptırdığı hastane için harcadığı yaklaşık 1 milyon dolar, belki kendisi için küçük bir servet olabilir. Fakat insanlık için büyük bir adım diyerek klişelere uymayalım: Dev bir adım!..

18 Nisan’da Londra’daki açılış galasına Drogba’nın Premier League’den birçok yıldız arkadaşı ve dünyaca ünlü birçok ünlü ismin katılmasını bekliyoruz. Kim bilir, belki Türkiye’den de bir veya birkaç kişi görebiliriz…

Yamoussoukro, San Pedro, Man ve Korhogo şehirlerindeki hastanelerin de ileriki aylarda bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görülüyor ki, futbol sadece bizim ülkemizde olduğu gibi bir kaos olarak görülmüyor. Drogba da örnek bir sporcu olarak düzgün adımlar atmaya çoktan başlamış bile.

 

Mutlu ÇAYLAK

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.