Bu sene 88.si düzenlenecek olan Oscar Ödülleri Pazar gününü Pazartesi’ye bağlayan gece sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. Oscar Ödülleri denince aklımıza gelen en önemli soruyu eminiz bilmeyenimiz yoktur. Acaba Leonardo bu sene ödülü alır mı? Alır mı acaba siz ne düşünüyorsunuz?

Leonarda DiCaprio yıllardır birden başarılı pek çok filme imza atmış bir aktör olsa da koleksiyonundaki tek eksik bu ödül. Bu sene her zamankinden daha iddialı bir şekilde bu yarışmada yerini alacak. Tabii ki rakiplerini de küçümsememek lazım. Hepimiz heyecanlıyız, inanın bu soru ödül töreninin şimdiden önüne geçmiş durumda. Leonarda DiCaprio bu sene şeytanın bacağını kırar mı bilmiyoruz ama bütün adayları gelin hep birlikte araştırıp bir sonuca varmaya çalışalım.

– Bryan Cranston – (Trumbo)

trumbo-bryan-cranston-image

Adını Amerikalı ünlü senarist Dalton Trumbo’dan alan film, 2015 yılında izleyicinin karşısına çıktı. Amerika’nın komünizme savaş açtığı 1940’larda, Komünist Parti üyeliği yüzünden Hollywood’da kara listeye alınan senaristlerin hikayesini anlatan filmde, ünlü senarist Trumbo’yu Bryan Cranston canlandırıyor. Kişiliği ve o zamanlarda hayatta kalmayı başarmasıyla dikkate alınacak bir hayat hikayesi olan Trumbo’yu ancak Cranston gibi önemli bir aktör bu kadar başarılı bir şekilde perdeye yansıtabilirdi.

Matt Damon – Marslı (The Martian)

3047165-poster-p-1-ares-iii-trailer-martian

Son zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden bir tanesi olan Marslı 2011 yılında Andy Weir tarafından yazılan romandan sinemaya uyarlanmıştır. Başrolde son zamanlarda uzayın tanıdık çocuğu Matt Damon rol alıyor. Er Ryan’ı Kurtarmak, Oceans Eleven ve geçen sene onu uzaya çıkaran film Yıldızlararası gibi birçok önemli filmden tanıdığımız Matt bu filminde de uzaya ne kadar alıştığını bizlere gösterdi. Harika bir oyunculuk performansı gösteren Matt Damon bu ödüle ulaşabilecek mi?

– Michael Fassbender – (Steve Jobs)

635798284365753944-XXX-STEVE-JOBS-MOV-DCB-74914270-1-

Dünyanın sayılı adamlarından bir tanesi ve Apple’nın kurucusu Steve Jobs’un hayatını konu alan film de Oscar ödülü almaya aday olanlardan. Filmde Steve Jobs’u canlandıran isimse, daha çok X-men ve 300 Spartalı filmlerinden tanıyabileceğimiz Michael Fassbender. Oscar ödüllü oyuncu Kate Winslet’ın da desteğiyle müthiş bir oyunculuk gösteren Fassbender, Oscar akşamı bizlere bir sürpriz yapabilir.

– Eddie Redmayne – Danimarkalı Kız (The Danish Girl)

tdy_pop_danish_150901.today-inline-vid-featured-desktop

Son zamanların dikkat çeken ve Stephen Hawking’in hayatını anlatan “The Theory of Everything” filminde Hawking’in hayatını müthiş bir performansla beyaz perdeye aktaran Redmayne’de ödül bekleyen isimlerden. Hawking rolüyle harikalar yaratan aktör geçen sene Oscar’ı müzesine götürmüştü. Bu sene Danımarkalı Kız filmiyle tekrar bu ödüle layık gösterilen Redmayne geçen seneki başarısını tekrar yaşayabilecek mi?

Leonardo DiCaprio – Diriliş (The Revenant)

The-Revenant-Leonardo-DiCaprio-Bear-Rape

Sonunda geldik o isme. Yıllardır bu ödülü almayı dört gözle bekleyen DiCaprio şu aralar Oscar’ın önüne geçmiş durumda. Belki de o akşam çoğu kişi onun için bu töreni izleyecek. Daha önce de defalarca bu ödüle layık görülen Leonardo DiCaprio, bu seferde Diriliş filmindeki rolüyle o akşamki yerini alacak. Filmi izleyenler bilir, Leonardo bu sefer altın adamın bir kolundan tutmuş gibi görünüyor.

Büyük bir heyecana sahne olacak olan ödül töreni bizlere eğlenceli bir akşam yaşatacak gibi görünüyor. Önemli filmlerin ödüllerini alacağı gecede ciddi bir diğer yarış da DiCaprio ve Oscar arasında geçecek. Bakalım Oscar mı yoksa DiCaprio mu kim kazanacak?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.