0a81ba92Günümüzün en büyük insanlık problemlerinden olan mülteci sorununa sanat camiasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Sri Lankalı mülteci bir ailenin kızı olan M.I.A, yayınladığı kliplerle gündemden düşmezken yeni şarkısı Borders‘a çektiği kliple bu insanlık ayıbını gözler önüne serdi.
M.I.A’nın raflara yeni yerleştirilen single’ı Borders’ın klibi, sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Günümüzün en büyük insanlık problemi olan mültecilerin hayatlarını konu alan klip, haftanın en fazla tıklanan videosu oldu. Daha önce beraber çalıştığı yönetmen Romain Gavras’ın da kendisine ilham verdiğini belirten M.I.A, klibin yönetmen koltuğuna da kendisi oturdu.a-MIA-BORDERS-MIGRANTS-640x468

Sosyal medya üzerinden 60 yıl önce ailesine kapılarını açan İngiltere’ye de teşekkür etmeyi unutmayan şarkıcı, klibinde ise son zamanlarda terör olaylarıyla gündeme gelen Paris’in köklü takımı Paris Saint Germain’in formasını kullanmış.

Günümüzün sosyal konularına verdiği değerle bilinen İngiliz asıllı Sri Lankalı M.I.A, bu sefer de kendisinden epeyce söz ettirecek bir işe imza atmış görünüyor.

M.I.A’nın Borders klibini bu linkten izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.