Gün geçmiyor ki bir gariplik için Kickstarter projesi başlatmasınlar. Bu sefer olay biraz daha farklı. Evde ya da işte acaba sen yokken neler dönüyor, hiç düşündün mü? Sen düşünmesen bile başkaları düşünmüş.

GIF-ULO-3Ulo isimli güvenlik kamerası, her yönüyle diğer güvenlik kameralarından farklı. Gerek özellikleri gerek dış görünüşüyle diğer güvenlik kameralarından neredeyse hiçbir benzer özelliği yok. Tek ortak yönüyse bir kamera olması ve güvenliği sağlamak için kullanılması. Kamera, kablosuz internet ile sizinle iletişim kurabiliyor. Hareket sensörü sayesinde en ufak harekette size fotoğraf çekip gönderiyor. Ola ki eve sinek girdiyse vay halinize! Canlı yayın özelliğine de sahip. Çıktıktan sonra biz de canlı yayınlarımızı Ulo üzerinden yapacağız. 1080p full Hd kameraya sahip. Henüz telefonlarımızda bu özellik yok… Görünüş olarak da çok şirin olan Ulo, büyük ve sevimli gözlerinde bulunan kameralar sayesinde kayıt yapıyor. Üstelik bu gözleri ona artı tatlılık katıyor. Yetmezmiş gibi bu gözlerin rengini telefon uygulaması ile değiştirebiliyorsunuz.

Henüz “Neyse parası vereyim, taktırayım” gibi bir durumu yok. Kickstarter üzerinden satışı yapılıyor; fakat kamera henüz geliştirilme aşamasında. İsterseniz uygun satış fiyatından şimdi faydalanabilir, isterseniz de üç beş kuruş atıp siz de bu şirin şeye bir katkıda bulunabilirsiniz. Biz Ulo’nun Çin replikasını bekleme kararı aldık. Bize biraz pahalı geldiğini itiraf ediyoruz. Tanıtım videosuyla sizi biraz daha özendirelim.

Dipnot: Hediye kabul ediyoruz. Malum, siteye giren çıkan belli olmuyor, güvenemiyoruz. Hani bize de almak isterseniz…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.