ab11b4bfa6668b57123079b6e62192e8_largeDünya’nın en iyi gitaristlerinden Jimi Hendrix’in hayatı bir kez daha beyaz perdede sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

45 yıl önce, 27 yaşındayken hayatını kaybeden usta gitar virtüözü, şarkıcı ve söz yazarı Jimi Hendrix’in kısa ama dolu dolu hayatı beyaz perdeyle buluşmaya çok yakın. Film için 6 yıl önceden çalışmalara başlayan Legendary Pictures, Hendrix’in aile şirketi olan Experince Hendrix ile anlaşmaya çok yakın olduklarını belirterek usta sanatçıyı özleyen hayranlarına müjdeli haberi verdi.

 

Bir aksilik olmazsa, filmin yönetmen koltuğunda The Bourne Supremacy ve Captain Phillips gibi filmlerden tanıdığımız yönetmen Paul Greengrass oturacak. Senaryo yazımını üstlenecek ismin ise The Fighter ve 8 Mile flmleriyle bilinen Scott Silver olması bekleniyor. Thomas Tull, Peter Afferman, Janie Hendrix, Jon Jashni ve John McDermott gibi isimlerin prodüktörlüğü üstleneceği konuşulurken sanatçının kız kardeşi Janie Hendrix’in de bu isimlerin arasında olması dikkatimizi çekiyor.

jimi_hendrix_greatest_guitarist_of_all_time

Yeni filmin adı ve vizyon tarihi henüz belli değil; ancak sanatçının daha önce de beyaz perdeye uyarlanan ve kariyerinin ilk yıllarını konu alan Jimi: All Is By My Side isimli film, Hendrix’in önemli şarkılarına yer verilmediği için eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Ancak yeni film gerek kadrosuyla gerek de Hendrix ailesinden aldığı destekle bir daha aynı hataların yaşanmayacağının garantisini fazlasıyla veriyor.

 

İbrahim EFEOĞLU

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.