Martin G. adlı bir adamın, yeni boşandığı eşinden intikam için tüm eşyalarını ikiye bölerek kendisine ait kısımlarını eBay’de satışa çıkardığı öne sürülmüştü. Mashable, Foxnews gibi bir çok yayın kuruluşu, haberi müthiş bir intikam hikâyesi olarak sundu.

Öfkeli kocanın cep telefonundan mobilyaya, televizyondan arabasına her şeyi ortadan kestiği görüntüler, YouTube’de altı milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Laura için “Für Laura” (Laura İçin) başlıklı video “12 güzel yıl için teşekkürler Laura” sözleriyle başlıyor. Adam daha sonra biskletinin yarısı ve iPhone’unun bir dilimi dahil olmak üzere 16 adet parçayı satışa çıkarıyor.
Ancak daha sonra Alman Barolar Birliği’nin yayın organı Deutsche Anwaltauskunft, görüntülerin bir bilgilendirme kampanyasının parçası olduğunu itiraf etti. Bunun “Sadece Almanya’da değil, dünyanın birçok yerinde çok az kişinin evlilik sözleşmesi gibi önlemler almasına esprili bir şekilde dikkat çekme” amacı taşıdığını vurguladı.

Baro, amacının halkı bilgilendirmek olmasına karşın özür diledi. Ebay’de satışa çıkarılan parçalardan elde edilen gelirin ise yardım derneklerine bağışlanacağı bildirildi.

Bu başarılı (!) kampanya için başta Alman Barolar Birliği olmak üzere herkese çok çok selam söylüyoruz. Hevesimiz kursağımızda kaldı!

İlk haber için buraya bakabilirsiniz

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.